Treść artykułu

Poczytajmy razem z Dziadkami

Usiądźcie ze swoimi dziadkami przy gorącej herbatce, wysłuchajcie wspomnień i opowieści, albo przeczytajcie książkę. Po prostu bądźcie razem!

A, oto propozycje:

„Niezłe ziółko” Barbara Kosmowska

„Historia chłopca imieniem Eryk i jego babci. Babcia Malutka to niezwykła kobieta. W trakcie swego długiego życia zwiedziła niemal cały świat, a w dodatku doskonale zna się na ziołach. Nigdy nie potrafiła długo usiedzieć w jednym miejscu. Nigdy, dopiero teraz, gdy z powodu choroby musi zamieszkać w domu Eryka. Eryk jest nieśmiałym chłopcem, który nie ma zbyt wielu kolegów. Wątpi w swoje możliwości i siły. Uwielbia rozmawiać z babcią, świetnie go rozumie. A jej opowieści o podróżach są niesamowite. Pod wpływem babci chłopiec nabiera wiary w siebie i zaczyna zdobywać nowych przyjaciół. Niestety już niebawem będzie musiał zmierzyć się z czymś trudnym: z odejściem ukochanej osoby. Piękna książka z ilustracjami Emilii Dziubak”

„Dziadek na huśtawce”  Renata Piątkowska

„Książeczka, która od razu kojarzy się z „Babcią na jabłoni”. Temat, bowiem podobny. Pewien chłopiec o imieniu Witek, który nosił okulary, nie lubi budyniu z sokiem, potrafi założyć górną wargę na nos i zawsze wygrywa w pluciu na odległość, nie miał jednak dziadka. Był z tego powodu bardzo smutny, bo nie mógł dać nikomu zrobionego z kolorowego papieru pudełka specjalnie na Dzień Dziadka. Jego najlepszy przyjaciel Marcin wpadł na pomysł, że dziadkiem Witka może zostać mieszkający w sąsiedztwie pan Teofil, który jest stary, pali fajkę, prawie w ogóle nie ma włosów, ale za to ma psa.

Sympatyczna książeczka z ilustracjami Artura Nowickiego.”