Treść artykułu

Spotkanie z Piotrem Trojanem | 27.10.2023

Miejsce:
Sala posiedzeń Rady Gminy, ul. Główna 5, 42-693 Krupski Młyn

Z wielkim przytupem wróciliśmy do spotkań z ludźmi kultury i literatury. W deszczowe popołudnie zawitał do nas tarnogórzanin, wybitny aktor filmowy, Piotr Trojan. Nasz gość opowiadał o swoich początkach w wykonywaniu trudnego aktorskiego rzemiosła i o tym, że droga do kariery i uznania nie zawsze jest łatwa. Piotr mówił też o tym, jak przebiegały przygotowania do filmu Johnny i w jaki sposób zmieniły jego postrzeganie hospicjów i opieki paliatywnej. Duża część spotkania poświęcona została najbardziej znanej, nagradzanej tytułowej roli Piotra w filmie Tomasz Komenda – 25 lat niewinności. Nietrudno się zorientować, że nasz piątkowy gość swój talent i wrażliwość ujawnił przede wszystkim wcielając się w postaci przechodzące życiową przemianę, doświadczające niesprawiedliwości, ale także pokazujące, że nigdy nie należy porzucać nadziei.

Nie zabrakło zatem ani łez wzruszenia, ani gromkiego śmiechu, ani zabawnych i inspirujących historii. To spotkanie zostanie z nami na długo.
Dziękujemy Piotrze !

PIOTR TROJAN – ur. 6 czerwca 1986 w Tarnowskich Górach – polski aktor, scenarzysta i reżyser. Laureat Orła za najlepszą główną rolę męską w filmie 25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy (2020) oraz dwukrotny zdobywca nagrody Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych za pierwszoplanową rolę męską w 25 latach niewinności… oraz za rolę Patryka Galewskiego w filmie Johnny (2022).

http://agencjaroleplay.pl/piotr-trojan.html

#Piotr Trojan