Szydełkowe opowieści – wystawa

grudzień 2022 – luty 2023

Serdecznie zapraszamy do biblioteki w Krupskim Młynie na wystawę rękodzieł szydełkowych.

Słów kilka od autorki włóczkowych maskotek:

Dzień dobry.
Synowa robiła zdjęcia noworodkom. Poprosiła mnie o wykonanie czapeczek i ubranek. Kupiła również misia przez Internet. Uznałam, że ja też spróbuję takiego zrobić i się zaczęło… Początki nie były bardzo udane, za duże szydełko do włóczki. Pierwsze maskotki były dla wnuków Mai i Leosia. Później dla kolejnych wnuków. Teraz mam sześcioro wnucząt i ciągle coś wymyślają. Jak to babciu ty nie dasz rady? Robiłam nawet wojownika z gry Minecraft. Wzory podpatruję w Internecie, korzystając z polskich i angielskich opisów, które trochę modyfikuję. Na święta bożonarodzeniowe robię kordonkowe gwiazdki na choinkę. Na koniec, moja ulubiona sentencja: ktoś, kto mówi, że czekolada uzależnia nigdy nie próbował szydełkować!

Pozdrawiam serdecznie,

Maria Bargiel

Dziękujemy bardzo paniom: Marii za udostępnienie swoich włóczkowych bohaterów książek oraz Oli za oprawę graficzną wystawy.