Podróż do biblioteki

9 maja dzieci z grupy Pingwinków, aby uczcić Dzień Bibliotekarza i Biblioteki udały się na wycieczkę do Gminnej Biblioteki Publicznej. Przedszkolaki z wielką radością gościły w magicznym dla nich miejscu. Podczas wizyty dzieci miały możliwość zobaczyć teatrzyk Kamishibai „Podróż do biblioteki”, przejść między regałami w wypożyczalni i zapoznania się z biblioteką.
Panie wypożyczyły kilka książeczek, by móc je czytać w przedszkolu i tym samym rozwijać zainteresowania czytelnicze u dzieci.

Z okazji Dnia Bibliotekarza życzymy wszystkim Pracownikom Biblioteki i Czytelni niegasnącego entuzjazmu, wytrwałości i kreatywnych działań w propagowaniu czytelnictwa. Dzięki Waszej pracy wszyscy, którzy kochają literaturę i czerpią z niej wiedzę czują się bogaci i doceniają piękno kultury.