Treść artykułu

Aleksijewicz i Tokarczuk

W czwartek 15 lipca zapraszamy do Wrocławia na literackie wydarzenie roku z udziałem dwóch laureatek Literackiej Nagrody Nobla ➝ Aleksijewicz i Tokarczuk | Protest/Pratest

Swietłana Aleksijewicz (białoruska pisarka i opozycjonistka, laureatka Nobla z 2015) i Olga Tokarczuk (uhonorowana Noblem za rok 2018) spotkają się we Wrocławiu, by porozmawiać o roli kobiet w swoich krajach, ich zaangażowaniu w protesty, ale także o wolności, odpowiedzialności, odwadze i oczywiście o literaturze. Rozmowę poprowadzą Monika Olejnik i Magdalena Środa.Wstęp na wydarzenie jest darmowy. By jednak móc oglądać rozmowę Swietłany Aleksijewicz i Olgi Tokarczuk na żywo w Narodowe Forum Muzyki należy wcześniej odebrać bezpłatną wejściówkę. O tym jak je zdobyć piszemy tutaj ➝ Aleksijewicz i Tokarczuk | Protest/Pratest.
A tych, którzy we Wrocławiu 15 lipca nie będą mogli się pojawić, zapraszamy do oglądania transmisji ze spotkania na FB organizatorów.Na wydarzenie zapraszamy wspólnie z Wroclaw [Wroclove], Visit Wroclaw, Wrocławski Dom Literatury, Wrocław Miasto Literatury, Bruno Schulz. Festiwal.