Treść artykułu

14 stycznia 2021 | godz. 20.00

Big Book Cafe i Wydawnictwo Marginesy
zapraszają na premierę książki
„HAU. PSY, PIESKI I BESTIE W BAŚNIACH, MITACH I WIERZENIACH” Tora Åge Bringsværda.
Z autorem fascynującej książki o przyjaźni psa i człowieka na przestrzeni stuleci rozmawia wielka miłośniczka psów, Weronika Wawrzkowicz.
Tłumaczenie z języka angielskiego: Anna Rosiak.

Psy niebiańskie, psy piekielne i te nasze, nam najbliższe. O historii związków psa i człowieka nikt nie wie tyle, co wybitny norweski pisarz Tor Åge Bringsværd. W poszukiwaniu śladów psów przekopał historię świata i literaturę i wyłuskał to, co najciekawsze. Znalazł mity, legendy, baśnie, podania ludowe i mnóstwo zaskakujących ciekawostek ze wszystkich miejsc i czasów. Od mitologii greckiej po wierzenia ludów Afryki, od religii i filozofii po kreskówki i filmy. W swej nowej książce „Hau“ przedstawia fenomen psiej natury i miejsce psa w naszym życiu.
Znajdziecie tu opowieści o psach bogów i czarownic, o tym, jak pies podarował człowiekowi ogień, o kobiecie, która poślubiła psa oraz saga o psie, który został królem. Są tu psy niebiańskie, baśniowe i piekielne, a także masa przykładów psiej mowy.

Najlepszą zachętą do posłuchania rozmowy o pracy nad książką, o psach i ludziach oraz ich odwiecznym związku, są słowa samego autora:
„W relacji łączącej człowieka ze zwierzęciem jest coś prawdziwego, coś starego, coś mądrego i coś pięknego. I temu, kogo nigdy nie budził ostrożny dotyk pyska ani nie słyszał ogona uderzającego energicznie o nocny stolik, umknęło w życiu coś naprawdę cennego.“


Książka jest już dostępna w księgarni online:
ksiegarnia.bigbookcafe.pl