Treść artykułu

25 listopada. Światowy Dzień Pluszowego Misia

Kto z nas nie miał w dzieciństwie ukochanego pluszowego misia? 25 listopada swoje święto obchodzi najlepszy przyjaciel maluchów i  nie tylko – Pluszowy Miś. Jaka jest jego historia? Przeczytajcie!

Wszystko zaczęło się od prezydenta Stanów Zjednoczonych – Teodora Roosvelta. W 1902 roku wybrał się on z przyjaciółmi na polowanie. W trakcie wyprawy postrzelono niedźwiadka. Prezydent stanął w obronie zwierzaka i nakazał jego uwolnienie. Całą historię zilustrowano komiksem w dzienniku „Washington Post”. Historia zainspirowała Morrisa Mitchoma, producenta zabawek i właściciela sklepu z zabawkami w Nowym Yorku. Stworzył on nową zabawkę dla dzieci w formie pluszowego misia. Autor nazwał go Teddy’s Bear, nawiązując do imienia prezydenta USA.

Pluszowy miś , to nie tylko przytulanka, czy zabawka. Stał się również bohaterem literackim. Jednym z najbardziej znanych jest Kubuś Puchatek Alana Alexandra Milne’a, innym Miś Paddington z książki Michaela Bonda, czy może Miś z opowiadań Janoscha lub misie z książki Nocne opowieści Kitty Crowther.

Na koniec zapraszamy wszystkie dzieci do udziału w warsztatach udostępnionych przez Wydawnictwo Dwie Siostry
Warsztaty DRAPU-DRAP, czyli jak narysować noc? – Wakacyjna Akademia Dwóch Sióstr ONLINE