Treść artykułu

Kraków Miasto Literatury UNESCO – c.d.3

CZYTANIE NA DRUGIE ŚNIADANIE
c.d.3

Tydzień spędzony w domu upłynie ciekawiej, jeśli na drugie śniadanie zaserwujecie najmłodszym porcję dobrej literatury dla dzieci. Codziennie zajrzyjcie na fanpage Kraków Miasto Literatury UNESCO i wspólnie spędźmy czas przy bajce czytanej przez znane postaci krakowskiej kultury.

5.
Dzień dobry! Przed Wami kryminalna zagadka, którą rozwikła niezwykła Tosia. Tosia i jej Mama przeprowadziły się do nowego mieszkania. Książkę „Tosia i tajemnica geodety” napisaną przez Magdalenę Miecznicką i zilustrowaną przez Weronikę Tarkę opublikowało Wydawnictwo Dwie Siostry.

4.
Barbara Sadurska jest autorką zbioru opowiadań „Mapa” (Wydawnictwo Nisza), który znajdziecie w specjalnej edycji akcji Czytaj PL – #PolećDalej. Dziś autorka przeczyta dla nas „Opowieść o garbatym smoku”.

3.
W Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich! Z tej niezwykłej okazji odwiedził nas Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski. Wybrał dla Was dwa wiersze: Aleksandra Fredry i Stanisława Jachowicza.

2.
Małgorzata Swędrowska czyta swoją książkę„Moja babcia, mój dziadek”. Ilustracje do książki wykonała Joanna Bartosik, a opublikowało ją Wydawnictwo WYtwórnia.

1.
Kropka mieszka w zeszycie w trzy linie. Mówi, że kiedy dorośnie, chce zostać kropką nad „i”. Ale na razie uwielbia robić fikołki, wisieć do góry nogami na najwyższej linii i rysować na brzegach kartek. Pewnego dnia do Kropki przybłąkał się Błąd – mały, kudłaty, i ma z tyłu jakby ogonek. Mamie zrobiło się go żal, a Tata początkowo bał się, że Błąd pozaraża inne znaki.
Książkę „Kropka z Błędem” Anny Taraski z ilustracjami Darii Solak opublikowało Wydawnictwo Dwie Siostry.