Treść artykułu

Kraków Miasto Literatury UNESCO – c.d.2

CZYTANIE NA DRUGIE ŚNIADANIE
c.d.2

Tydzień spędzony w domu upłynie ciekawiej, jeśli na drugie śniadanie zaserwujecie najmłodszym porcję dobrej literatury dla dzieci. Codziennie zajrzyjcie na fanpage Kraków Miasto Literatury UNESCO i wspólnie spędźmy czas przy bajce czytanej przez znane postaci krakowskiej kultury.


6.
Dorota Sumińska czyta fragment książki „Skąd przyszedł pies?” z ilustracjami Joanny Żero, opublikowanej przez Wydawnictwo Literackie. Specjalne wyróżnienie w Konkurs Świat Przyjazny Dziecku, organizowanym przez Komitet Ochrony Praw Dziecka.

5.
Po raz drugi zaglądamy do „Księgi potworów” Michała Rusinka – tym razem sięgamy po I część tego niezwykłego bestiariusza.
Michał Rusinek czyta fragment „Księgi potworów” zilustrowanej przez Daniela De Latour. Książkę opublikowało Wydawnictwo Zwierciadło.

4.
Co łączy pszczoły, kwiaty i dinozaury? Co mają z tym wspólnego warzywa i owoce, które jemy na co dzień? Posłuchajcie naszego dzisiejszego gościa, Piotra Sochę!
„Pszczoły” czyta i pokazuje Piotr Socha. Książka z jego ilustracjami i tekstem Wojciecha Grajkowskiego opublikowało Wydawnictwo Dwie Siostry.

3.
Marta Kisiel-Małecka czyta książkęDziewczynka, która wypiła księżyc”, napisaną przez Kelly Barnhill (Wydawnictwo Literackie). Nasz dzisiejszy gość jest tłumaczką tej książki na język polski.

2.
„Książę w cukierni”, którego historię dziś usłyszycie, ma aż 6,5 metra długości! Rozkłada się niczym harmonijka i odsłania przed swoimi czytelnikami niezwykły świat cukierni.
Fragment książki „Książę w cukierni” czyta jej autor, Marek Bieńczyk. Ilustracje do książki wykonała Joanna Concejo / Illustration, a opublikowało ją Wydawnictwo Format.

1.
Dziś gościmy Melanię Kapelusz, która przeczyta dla Was fragment swojej książki o słowiańskiej mitologii.
Książkę „Mitologia”. Przygody słowiańskich bogów ” Melanii Kapelusz, zilustrowaną przez Ewę Poklewską-Koziełło, opublikowało Wydawnictwo Egmont.