Treść artykułu

Kraków Miasto Literatury UNESCO

CZYTANIE NA DRUGIE ŚNIADANIE

Tydzień spędzony w domu upłynie ciekawiej, jeśli na drugie śniadanie zaserwujecie najmłodszym porcję dobrej literatury dla dzieci. Codziennie zajrzyjcie na fanpage Kraków Miasto Literatury UNESCO i wspólnie spędźmy czas przy bajce czytanej przez znane postaci krakowskiej kultury.

7.
Licho nie śpi… Bo czuwa i ma łapki pełne roboty! Licho wie więcej i chętnie podzieli się z Wami swoją wiedzą. A jeśli staniecie z nim ramię w ramię, świat będzie bardziej sprawiedliwym i przyjaznym miejscem! Książkę „Licho wie” Agnieszki Taborskiej z ilustracjami Lecha Majewskiego opublikowało Wydawnictwo BOSZ.

6.
Siądź wygodnie na dywanie i zobacz, co się teraz stanie. Nadstaw uszu, wytrzeszcz oczy, może książka Cię dziś zaskoczy!
Książkę „Moja mama, mój tata” napisaną przez Małgorzatę Swędrowską i zilustrowaną przez Joannę Bartosik opublikowało Wydawnictwo WYtwórnia.

5.
Choć opowiadanie Wojciecha Widłaka nosi tytuł „Zły sen”, zapewniamy, że będzie to wyjątkowo dobre, literackie śniadanie! Posłuchajcie fragmentu książki „Pan Kuleczka”.
Książkę opublikowało Wydawnictwo Media Rodzina.

4.
Dino Bambino to bardzo elegancka dinozaurka. Dowiedzcie się, jak powstała ta niesamowita książka i posłuchajcie jej fragmentów. Dziś na drugie śniadanie zaprasza Sylwia Chutnik!
Książkę „Dino Bambino” Sylwii Chutnik, Mirelli von Chrupek i Ani Niemierko opublikowało Wydawnictwo WYtwórnia.

3.
„Historia Bromby należy do historii zawikłanych, pełnych zaskakujących niespodzianek i komplikacji, jednym słowem przypomina samą Brombę, tę najniezwyklejszą postać ze wszystkim postaci zwykłych i małych” – tak zaczyna się opowieść o Brombie, którą przeczyta Wam dzisiaj jej autor, Maciej Wojtyszko.
Książkę „Bromba i inni” opublikowało Wydawnictwo EZOP.

2.
Dziś zapraszamy Was na fragment książki „Pompon w rodzinie Fisiów”, który przeczyta jej autorka, Joanna Olech.
Książkę, którą napisała i do której stworzyła ilustracje Joanna Olech opublikowało Wydawnictwo Znak Emotikon.

1.
Bohaterem naszego pierwszego spotkania jest Michał Rusinek!
Przed Wami fragment „Księgi potworów” (Wydawnictwo Zwierciadło)