Mała książka – wielki człowiek – 2019

O tym, że wspólne, rodzinne czytanie przynosi wiele korzyści wie każdy. Dlatego nasza Biblioteka zgłosiła swój akces do kolejnej edycji programu bookstartowego „Mała książka-wielki człowiek”. Oznacza to, że na każdego czytelnika w wieku przedszkolnym (od 3 do 6 lat) czeka w Bibliotece wyjątkowy prezent – Wyprawka Czytelnicza na dobry start w przygodzie z literaturą!

W Wyprawce coś dla siebie znajdą zarówno dzieci jak i rodzice. Dla małego przedszkolaka przygotowano wyjątkową książkę, spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Z kolei rodzice otrzymają przygotowaną dla nich broszurę informacyjną, która przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Zapraszamy wszystkie dzieci oraz rodziców do bibliotek w Krupskim Młynie, Potępie i Ziętku! Książkowe prezenty czekają!