Treść artykułu

Spotkanie autorskie – Przemysław Wechterowicz

Sposób na wesoły poranek, czyli spotkanie z Przemysławem Wechterowiczem

22 listopada 2018r. odbyło się spotkanie z autorem książek dla dzieci, Przemysławem Wechterowiczem. Na spotkanie zostali zaproszeni uczniowie klas I-III ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Krupskim Młynie.

Przemysław Wechterowicz napisał dla dzieci wiele książek, m.in. „Proszę mnie przytulić”, „Być jak tygrys”, „Uśmiech dla żabki”, „Mrówka wychodzi za mąż”. Ci, którzy znają książki pana Przemka wiedzą jednak, że lubi zaskakiwać. Każdy jego tekst gwarantuje dobrą zabawę. Są to szalone opowieści i urocze historie opisujące niesamowite przygody! Kto jeszcze nie czytał jego książek koniecznie powinien nadrobić zaległości!

W trakcie spotkania autor barwnie opowiadał o bohaterach swoich książek, a opowieści te przeplatał zagadkami, których rozwikłanie wcale nie było łatwe. Dzieci chętnie brały udział w scenkach, odgrywając postaci z historyjek. Pan Przemek pokazał, że jest świetnym gawędziarzem, którego pomysłowość i fantazja nie znają granic. Całemu spotkaniu towarzyszył ciągły śmiech i świetna zabawa.

Na zakończenie czekała na p. Przemka niespodzianka! Spektakl teatralny na podstawie Jego książki „Proszę mnie przytulić” w wykonaniu dziewcząt z grupy teatralnej „Marionetki”. Autor nie mógł ukryć wzruszenia…

Potem jeszcze  tylko autografy  i dedykacje  na stronach książek Pana Przemka i przybicie z nim piąteczki – na pożegnanie. To był niezwykły poranek!