Treść artykułu

Spotkanie autorskie – Arkadiusz Niemirski

Kontynuator Pana Samochodzika w Krupskim Młynie

W piątek, 27 kwietnia 2018 r., uczniowie szkoły w Krupskim Młynie mieli okazję wziąć udział w spotkaniu autorskim z Arkadiuszem Niemirskim. Niedoszły weterynarz – jak siebie przedstawił – porzucił pracę w instytucie naukowym, by zająć się pisaniem. Jego wielka przygoda z literaturą zaczęła się wraz ze śmiercią Zbigniewa Nienackiego, autora serii o Panu Samochodziku. Niemirski dostał bowiem propozycję napisania kolejnych części powieści o Panu Tomaszu i jego wehikule. Tak powstało 16 tomów! Obecnie autor pisze książki adresowane do młodzieży, jak i dorosłych o tematyce kryminalnej i detektywistycznej. Współpracuje też z największymi magazynami muzycznymi w Polsce („Teraz Rock”, „Tylko Rock”). Podczas spotkania opowiadał nam o swojej wielkiej pasji, którą jest muzyka rockowa, a w szczególności zespół Procol Harum.

Pewnie niejeden z obecnych na spotkaniu autorskim uczniów miał ciarki na rękach, słuchając o koncercie w Sali Kongresowej, na który… no właśnie, tu nie zdradzę, bo to chyba tajemnica, ale podpowiem, że chodziło o bilety.

Czy jest jakiś wniosek, nasuwający się po tym spotkaniu? Pewnie wiele, ale jeden w szczególności. Pamiętajcie, warto realizować swoje marzenia, bo człowiek, który to robi, jest po prostu szczęśliwszy.