Koniczynka na szczęście

Z okazji Międzynarodowego Dnia Szczęścia serdecznie zapraszamy dzieci na zajęcia plastyczne, które odbędą się:

20 marca 2017 r. (poniedziałek)
o godz. 16.30 w bibliotece w Potępie

21 marca 2017 r. (wtorek)
o godz. 16.30 w bibliotece w Ziętku.

Kilka słów o Międzynarodowym Dniu Szczęścia

Święto upamiętnia rezolucję ONZ, według której „dążenie do szczęścia jest podstawowym celem człowieka”. Na obchody wyznaczono dzień 20 marca. Rezolucja przyjęta została 28 czerwca 2012 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Nawołuje ona do „bardziej kompleksowego, sprawiedliwego i zrównoważonego podejścia do rozwoju gospodarczego, który promuje szczęście i dobrobyt dla wszystkich narodów”. Uchwalenie Dnia Szczęścia było częścią dyplomatycznej kampanii himalajskiego królestwa Bhutanu, które już od 1972 stosuje wskaźnik szczęścia narodowego, (GNH), służący do oceny jakości życia w sposób bardziej całościowy niż powszechnie stosowany wyłącznie ekonomiczny wskaźnik PKB (ang. GDP). Międzynarodowy Dzień Szczęścia jest koordynowany przez „Akcję Szczęścia” – ruch społeczny zrzeszający ludzi ze 160 państw. „Akcja szczęścia” ma na celu kreowanie szczęśliwszego i bardziej troskliwego społeczeństwa, w którym każdy skupia się mniej na własnych korzyściach, a więcej na szczęściu i zadowoleniu osób wokół.