Treść artykułu

Spotkanie autorskie – Melania Kapelusz

Melania Kapelusz
Autorka bajek i opowiadań dla dzieci. Absolwentka prawa i studiów literacko-artystycznych na Uniwersytecie Jagiellońskim.
Wspólnie z Marcinem Bruchnalskim tworzą pamiętnik tytułowego bohatera magazynu Świerszczyk.

Bibliografia:
Kinga i co z niej wyrośnie (Hokus Pokus, 2006)
Krasnoludki (Bis, 2007 / 2014)
Kinga i jak ją rozgryźć (Hokus Pokus, 2008)
Koty, czyli historie z pewnego podwórka (Bajka, 2009)
Z pamiętnika pewnego Świerszczyka (Nowa Era, 2010)
Tajemnica pewnej sąsiadki (Egmont, 2012)
Zając zostaje! (Adamada, 2015).

Już po raz kolejny uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Krupskim Młynie mieli ogromną przyjemność spotkać się ze znanym pisarzem. Tym razem 18 października 2016 r. odwiedziła nas Pani Melania Kapelusz, autorka książek dla dzieci oraz opowiadań zatytułowanych „Z pamiętnika pewnego Świerszczyka”, ukazujących się na łamach popularnego wśród najmłodszych czytelników czasopisma „Świerszczyk”.

Podczas spotkania pisarka przeczytała  dzieciom fragmenty swoich książek o rezolutnych krasnalach, o dzieciach, które miały wspólnie wybudować budowlę z klocków oraz o Kindze, z której nie wiadomo, co wyrośnie. Dzieci były zachwycone spotkaniem! Autorka ma w sobie dużo ciepła, serdeczności i mnóstwo pomysłów na oryginalne przybliżenie dzieciom tematyki swoich książek.

Nasi czytelnicy chętnie zadawali pytania, chcieli dowiedzieć się skąd można czerpać pomysły na opowiadania i w jaki sposób powstaje książka. Mieli również okazję pochwalić się swoimi zainteresowaniami i ulubionymi książkami. Na zakończenie wszyscy mali czytelnicy otrzymali zakładki do książki z autografem autorki.