Noc w Bibliotece

19 czerwca 2015 r.

Noc w bibliotece zaczęła się zwyczajnie. Na początku – aby się poznać – wszyscy uczestnicy otrzymali wizytówki ze swoimi imionami. Potem dzieci poznały potwory, czarownice oraz duchy mieszkające nie tylko w książkach. Po wspólnym czytaniu wybranych historii z książki pt. „Historie z dreszczykiem”, a także „Elf i dom strachów”, dzieci przeszły do biblioteki. Tam usłyszały opowieść o duchu pierwszego bibliotekarza.  Miały za zadanie go odnaleźć. Jednak okazało się to  nie takie łatwe. W przerwie pomiędzy szukaniem mali uczestnicy  wykonali pracę plastyczną przedstawiającą straszny las, zamieszkiwany przez różne stwory. Sprawdzali jeszcze raz czy duch pierwszego bibliotekarza się pojawił w bibliotece. Tam czekał na nich list od łowców duchów, zawierający zadania do wykonania. I w taki oto sposób przy pomocy latarek, kredy i pomysłów dzieci powędrowały na pobliski plac zabaw oraz boisko szkolne. Ostatnim zadaniem było odnalezienie magicznej puszki, w niej była tylko słodka niespodzianka. Po powrocie do budynku dzieci po raz kolejny poszły do biblioteki i tam… czekał na nie duch pierwszego bibliotekarza z książką w dłoni. Po krótkiej rozmowie przyszedł czas na późną kolację. Wszyscy zmęczeni, ale szczęśliwi wrócili do domu.