Tydzień Zakazanych Książek

22-23 września 2013 r.

Tydzień Zakazanych Książek (Banned Books Week) wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych i jest ściśle związany z pierwszą poprawką do amerykańskiej Konstytucji, która mówi o wolności słowa. Jest to jedno z tych praw, do których Amerykanie przywiązują duże znaczenie. Prawo do wolności słowa traktują bardzo poważnie, jako prawo podstawowe,  są z niego dumni – jako z uosobienia ich wolności.

Tydzień Zakazanych Książek to akcja nie tylko uświadamiająca, ale również okazja do zainteresowania ciekawymi przypadkami z historii literatury, zachęcająca do czytania, także książek, którym przypięto łatkę niepoprawności politycznej, obyczajowej etc.

Niektóre pozycje z zakazanej listy można znaleźć w naszej bibliotece.
Ciekawostki na temat zakazanych książek przeczytasz na wystawie pt. „Czy wiesz, że…?”.

Zapraszamy do „zakazanej lektury”!