25 listopad 2012

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Tak jak w latach ubiegłych i w tym roku biblioteka włączyła się w obchody Światowego Dnia  Pluszowego Misia. Zajęcia związane z tym świętem rozpoczęły się już 23 listopada 2012 r. Z tej okazji bibliotekarze zawitali do przedszkoli, gdzie powitały ich niedźwiadki, które wraz z paniami brały udział w szeregu zajęć. Były to tańce, gry, zabawy ruchowe oraz zajęcia plastyczne (np. wykonanie filcowego misia z wykorzystaniem guzików). Śmiechu i radości było co niemiara. Oczywiście nie zabrakło też słodkiego poczęstunku. Podczas zajęć przedszkolacy poznali historię niedźwiadka Wojtka, bohatera książki Łukasza Wierzbickiego pt. Dziadek i niedźwiadek. Czytanie „misiowych” opowieści trwało do końca listopada.