Tydzień Bibliotek 2012

Część I
W tym roku po raz kolejny włączymy się w ogólnopolskie obchody „Tygodnia Bibliotek”, Szukając potwierdzenia głównego tegorocznego hasła, jakim jest „Biblioteka ciągle w grze”.

8 maja godz. 16:00-18:00
– zajęcia biblioteczne w Filii Nr 1 w Ziętku. Wspólne czytanie „Piotrusia Królika” Beatrix Potter oraz rozgrywki w karcianego Piotrusia. Gry i zabawy ruchowe na świeżym powietrzu.

9 maja godz. 10:00-11:00
– zajęcia dla przedszkolaków. M.in. gry i zabawy ruchowe na świeżym powietrzu, zajęcia plastyczne ” kredą po betonie”.

10 maja godz. 9:30-11:30
– zajęcia dla uczniów klasy pierwszej. „Literackie podchody” – gry  i zabawy ruchowe na świeżym powietrzu.

10 maja godz. 16:00-18:00
– zajęcia biblioteczne w Filii Nr 2 w Potępie. Zabawy stolikowe z wykorzystaniem gry planszowej Quiz o Polsce.

11 maja godz. 20:00-22:00
– wieczór w bibliotece Filia Nr 1 w Ziętku. m.in. gra terenowa podchody.

15 maja
– zajęcia dla uczniów klas piątych gry i zabawy propagujące wiedzę na temat książek.

16 maja
– spotkanie autorskie z panią Jolantą Reisch-Klose klasy 1-3.

Poza tym :
„Przystanek Poezja”
projekt realizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną i Zespół Szkół w Krupskim Młynie mający na celu przybliżenie całej społeczności lokalnej fragmentów wierszy znanych polskich poetów. Będą one wyeksponowane w miejscach publicznych takich jak przystanki, słupy ogłoszeń, tablice informacyjne. Pierwszy autor: Wisława Szymborska.

Część II

Biblioteka w Ziętku serdecznie zaprasza na „Noc w Bibliotece”.
11 maja godz. 20:00-22:00
– impreza dla czytelników w wieku 9-13 lat

Jedną z atrakcji będzie możliwość spędzenia czasu poza domem; w programie przewidziane są  gry i zabawy (m.in. podchody),  zajęcia plastyczne, czytanie książek i wiele innych atrakcji.
Uczestnicy przynoszą na spotkanie latarkę i przede wszystkim dobry humor.
Chętnych do zabawy prosimy o zgłaszanie się w Bibliotece w Ziętku do dnia 9 maja br. (wymagana jest  pisemna zgoda rodziców lub opiekunów).
Liczba miejsc ograniczona.