„Ach, co to był za ślub…”

To projekt, którego celem jest ukazanie poprzez fotografie z lat 50, 60 i 70 oraz towarzyszących im opowieści, informacji o regionalnych tradycjach, zwyczajach i okolicznościach, w jakich obecni mieszkańcy Krupskiego Młyna brali ślub. Robimy to po to, by ocalić od zapomnienia historie pojedynczych osób, składające się na historię naszej miejscowości. Efekty naszych działań zostaną pokazane zarówno młodym, jak i starszym, mieszkańcom i przyjezdnym oraz wszystkim tym, którzy nas znają i nie znają. Chcemy to osiągnąć przeprowadzając wywiady i zbierając ślubne fotografie.

Aby to wszystko można było zrobić, potrzebujemy grupy osób, zainteresowanych naszą inicjatywą. Specjalnie dla nich przeprowadzamy warsztaty dziennikarskie, mające wprowadzić w temat, wyjaśnić wątpliwości, wprowadzić w tajemny świat wspomnień, przeżyć i starych fotografii. Tam dowiecie się, jak w sposób profesjonalny przeprowadzić wywiad, jak rozmawiać z ludźmi o wspomnieniach. Warsztaty poprowadzi Joanna Mikulska, dziennikarka i animatorka kultury, współpracująca z Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie. Warsztaty odbędą się 7. lutego o godzinie 11.00 w Pawilonie Sportowym na Oczku.

Zapraszamy na naszego bloga: http://na-kliszy.blogspot.com/

Wszystkich chętnych do uczestnictwa w warsztatach prosimy o kontakt:

e-mail: marietta277@wp.pl

lub w Gminnej Bibliotece Publicznej w Krupskim Młynie.