Kolorowe krzesła

październik – listopad 2011

Biblioteka w Krupskim Młynie serdecznie zaprasza na wystawę fotografii z warsztatów decoupage’u, pn. Krzesłowisko – działania twórcze ze starymi krzesłami. Projekt sfinansowano ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach Programu Rozwoju Bibliotek.

Czy wiesz, że…
Słowo decoupage pochodzi od francuskiego czasownika „decouper” – wycinać. To technika ozdabiania przedmiotów polegająca na przyklejaniu na odpowiednio spreparowaną powierzchnię (praktycznie każda powierzchnia: drewno,  szkło, metal,   plastik, tkanina,  ceramika) wzoru wyciętego z papieru lub serwetki papierowej (technika serwetkowa).
Decoupage klasyczny polega na naklejaniu wzoru z papieru i pokryciu go wieloma warstwami lakieru tak, aby wtopił się całkowicie i nie był wyczuwalny przy dotknięciu. W zamyśle ma on wyglądać jak namalowany.

MMK – Krzesłowisko

mmk.e.org.pl – Więc chodź, pomaluj… swoje krzesło. (Na żółto lub na niebiesko)