KRZESŁOWISKO

Działania twórcze ze starymi krzesłami

W sobotę, 18 czerwca 2011, w Krupskim Młynie odbyło się Krzesłowisko, czyli działania twórcze ze starymi krzesłami. Akcja została zrealizowana w ramach projektu Młodzi Menedżerowie Kultury w Bibliotekach, organizowanego przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Inicjatorką akcji jest Marta Knopik, jedna z uczestniczek szóstej edycji projektu, która we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Krupskim Młynie zorganizowała  warsztaty decoupage’u na starych krzesłach. Impreza odbyła się w remontowanych pomieszczeniach Hotelu Sobieski, gdzie spotkali się zarówno mieszkańcy Krupskiego Młyna jak i osoby z zewnątrz. Warunkiem uczestnictwa w warsztatach było przyniesienie ze sobą drewnianego krzesła, bądź innego przedmiotu, który najpierw był malowany, później ozdabiany motywami z serwetek, a następnie lakierowany. Warsztaty poprowadziła Agata Klimkowska, warszawska animatorka kultury. W prace nad odnawianiem krzeseł angażowały się zarówno dzieci, kobiety jak i mężczyźni. Każdy miał okazję dowiedzieć się, czym jest serwetkowa technika ozdabiania przedmiotów i korzystając dostępnych materiałów, ozdobić przyniesiony przez siebie przedmiot w sposób, jaki tylko sobie wymarzył.

Warsztaty ozdabiania starych krzeseł zostały zorganizowane przez Martę Knopik.
Zdjęcia z imprezy wykonał Łukasz Malina.