Treść artykułu

Tydzień Bibliotek 2009 r.

12 – 15 maja 2009 r.

W tym roku po raz kolejny włączyliśmy się w ogólnopolskie obchody „Tygodnia Bibliotek”. Szukając potwierdzenia głównego tegorocznego hasła, jakim było „Biblioteka to plus”. Mamy nadzieję, że akcja na zawsze zagości w naszej Gminie, a społeczeństwo nie pozostanie wobec niej obojętne.

12 maja odbyły się zajęcia biblioteczne w Filii Nr 1 w Ziętku. Najpierw była krótka pogadanka na temat czytania książek oraz dbania o ich wygląd. Następnie mali czytelnicy wykonywali zakładki do książek, które zabrali ze sobą do domu. 

13 – 14 maja w Filii Nr 1 w Ziętku i Filii Nr 2 w Potępie odbyły się zajęcia dla dzieci na świeżym powietrzu, w czasie których dzieci rysowały kredą na temat ”Zaczarowana łąka”. Po skończonej ”pracy” wszyscy uczestnicy otrzymali słodką nagrodę.

W środę biblioteka centralna gościła u siebie uczniów Szkoły Podstawowej w Krupskim Młynie. Zajęcia biblioteczne miały na celu zapoznanie dzieci z Pippi Lagstrumpf. Młodzi czytelnicy wysłuchali fragmentu książki Astrid Lindgren ”Pippi wchodzi na pokład”. Następnie brały udział w zabawie pt. ”Krojenie ciastek”. Po czym zasiadły do rysowania. Po skończonej pracy każdy uczestnik mógł sobie zrobić zdjęcie – To ja Pippi.

15 maja bibliotekę w Ziętku odwiedzili przedszkolacy. Na początku zajęć rozmawiały o swoich ulubionych bajkach, a następnie wybrały się w towarzystwie swojej pani oraz pani bibliotekarki na boisko. Tam dzieci za pomocą kredy pokazały świat swoich bajek i baśni. Na koniec zajęć każdy otrzymał słodką niespodziankę.