Kraków Miasto Literatury UNESCO – c.d.1

CZYTANIE NA DRUGIE ŚNIADANIE
c.d. 1

Tydzień spędzony w domu upłynie ciekawiej, jeśli na drugie śniadanie zaserwujecie najmłodszym porcję dobrej literatury dla dzieci. Codziennie zajrzyjcie na fanpage Kraków Miasto Literatury UNESCO i wspólnie spędźmy czas przy bajce czytanej przez znane postaci krakowskiej kultury.

7.
Dziś czytamy przedpremierowo!
Rafał Kosik czyta książkę „Amelia i Kuba. Złota karta”, która ukaże się 15 kwietnia w Wydawnictwie Powergraph.

6.
O gadatliwej kramarce Matyldzie i sprytnej koronczarce Igiełce z Koniakowa przeczyta nam Agnieszka Taborska.
Książkę Agnieszki Taborskiej„Licho i inni” z ilustracjami Lecha Majewskiego opublikowało Wydawnictwo BOSZ.

5.
Książka „Łysol i Strusia” to prawdziwy skarb, a Wy możecie poznać jej fragment czytany przez autora Marcina Wichy.
Książka „Łysol i Strusia. Lekcje niegrzeczności” została opublikowana przez wydawnictwo Znak Emotikon, a już wkrótce ukaże się jej wznowienie w wydawnictwie Mamania.

4.
Dziś spotkanie inne niż wszystkie Tomasz Samojlik pokaże Wam, jak narysować bohaterkę jego książki, wyderkę Salwinkę. Weźcie kredki w dłoń i zanurkujcie w leśną rzekę razem z wyderką!
Książkę „Nauczę cię pływać, moja wyderko” Tomasza Samojlika wydał Urząd Miasta Hajnówka. Nasz dzisiejszy gość jest także autorem cyklu komiksów „Żubr Pompik. Wyprawy” (Wydawnictwo Media Rodzina).

3.
Grzegorz Kasdepke pozdrawia Was z krainy kangurów, koali i diabłów tasmańskich!
Książkę „Ale kosmos! To znowu Bodzio i Pulpet” napisaną przez Grzegorza Kasdepke i zilustrowaną przez Daniela de Latour opublikowało Wydawnictwo Nasza Księgarnia.

2.
Książkę Joanny Olech „Porwanie” z serii „Szkoła detektywów Emila Wykopka” opublikowało Wydawnictwo Egmont.

1.
„Bajkę na końcu świata” przeczyta dla Was Marcin Podolec. Komiks opublikowało wydawnictwo Kultura Gniewu.