Wiosenne przebudzenie

marzec-czerwiec  2012 r.

Jedni kolekcjonują znaczki, pocztówki, porcelanowe słonie..., a pan Henryk zbiera budziki. Nie nazywa siebie kolekcjonerem.  Mówi, że kolekcja musi być skatalogowana, a on jedynie na razie jest zbieraczem. Jego zbiór mechanicznych budzików liczy sobie około 330 sztuk. Są to m.in. Ruhle, Poltiki, Insy, Junghansy. Podstawowym zadaniem takich zegarów jest budzenie ludzi ze snu, a my może obudzimy wiosnę. Wybrane budziki  można podziwiać w bibliotece w godzinach jej otwarcia. Właścicielowi, Panu Henrykowi Stolarczykowi, życzymy cierpliwości w pozyskiwaniu nowych i odkurzaniu, naprawianiu i nakręcaniu już posiadanych "eksponatów", dziękując równocześnie serdecznie za udostępnienie należących do niego tykających zbiorów.

Gwarek - Budziki nie do budzenia

Pamiętajcie o ogrodach...

Serdecznie zapraszamy na pokonkursową wystawę prac plastycznych gimnazjalistów powiatu tarnogórskiego do Filii Nr 2 w Potępie w godzinach jej otwarcia .
Życzymy miłych wrażeń i wiosennych  nastrojów.