XVIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

Hasło tegorocznej edycji brzmi „Znajdziesz mnie w bibliotece”. Niesie ono w sobie swobodę, która pozwala myśleć o bibliotece, jak o miejscu wyjątkowym, gdzie wszystko może się zdarzyć, miejscu, gdzie czeka ktoś lub coś. Potraktujmy je jak zaproszenie do spełniania marzeń, odbycia podróży, przygody…

Zapraszamy!

8.05. | Zdjęcia osób, które spotkasz w bibliotece.

9.05. | Kod QR – Poszukaj w bibliotece – wirtualna zabawa.

Krok 1
– telefonem zeskanuj kod QR, który odeśle Cię do najbezpieczniejszego miejsca w bibliotece, tj. katalogu online. Rozszyfruj jego zawartość. Tak postępuj przez kolejne 7 dni.

Krok 2
– udziel odpowiedzi na pytanie:

Co łączy wszystkie ukryte książki? (zadanie dla dzieci)

Jaki jest motyw przewodni w prezentowanych książkach? (zadanie dla młodzieży i dorosłych).

Krok 3
– prześlij rozwiązanie do 21 maja 2021 r. na adres e-mail: centrala@bibliotekakrupskimlyn.pl. W tytule napisz: wirtualna zabawa.

Zapraszamy do zabawy!

P.S.
Jeżeli nie masz skanera kodów QR w telefonie możesz go pobrać za darmo.

10.05. | Ilustratorzy – Wystawa online okładek książek dziecięco-młodzieżowych, które znajdziesz w naszej bibliotece.

Wystawa prezentuje obwoluty książek, zaprojektowane przez polskich artystów plastyków. Ekspozycja przedstawia prace ilustratorów tworzących kiedyś i współcześnie. Mamy nadzieję, że dzięki ich wyobraźni i warsztatowi, wywoła uśmiech na twarzach zarówno młodszych, jak i starszych odbiorców.

12.05. | Limeryk – Z poezją przy kawce – limeryk co to za gatunek – odpowiedź znajdziesz w bibliotece.

12 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Limeryków. Wszystkich miłośników tej krótkiej formy literackiej, zachęcamy do lektury limeryków m.in. takich twórców jak Wisława Szymborska, Konstanty Ildefons Gałczyński, Julian Tuwim. Z tej okazji zapraszamy do wysłuchania kilku limeryków naszego już nieżyjącego twórcy, pana Stefana Kudełko.

14.05 | Jak przygoda, to w bibliotece… a tak naprawdę na boisku przed biblioteką w Ziętku.

Zajęcia plastyczne w plenerze dla przedszkolaków godz.10.00.