XVII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

Smakować bibliotekę można na różne sposoby: poprzez literaturę, sztukę, muzykę… Naszym czytelnikom i sympatykom będziemy serwować różne niespodzianki, które rozwiną, poruszą i wpłyną nie tylko na literackie zmysły.

8.05.2020 r.
Mini warsztaty plastyczne

Ponieważ nadal nie możemy się spotkać w bibliotece, kolejna propozycja zajęć plastycznych, prowadzonych przez panią Kasię Stącel.

Dzisiaj pokaże Wam jak wykonać niespodziankę dla Mamy na jej majowe święto. Będzie to pudełko na babeczkę lub kartka.
Dziękujemy bardzo pani Kasi i mamy nadzieję, że będziemy mogli spotkać się kiedyś w bibliotece.

Zapraszamy do oglądania, (kliknij na link poniżej):
Box na babeczkę oraz kartka na Dzień Mamy – tutorial

11.05.2020 r.
Muzyczny smakołyk grupy PARTYZANT
Niesamowity duet specjalnie dla Was. Posłuchajcie!

Dziś w ramach XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek grupa pARTyzant

12.05.2020 r.
Wirtualna wystawa –  część 2.
#zostańwdomu – Lekcja przyrody I.

Szanowni Państwo ze względu na nietypowy czas i brak możliwości zaprezentowania na żywo wystawy fotograficznej pana Ryszarda Erlekampfa, zapraszamy do wirtualnej galerii.
Miłego smakowania przyrody!

Spotkania z przyrodą I.

13.05.2020 r.
Czytanie na 2 śniadanie – Tru

Dzisiaj na „literackim śniadaniu” wyjątkowy gość: Barbara Kosmowska, autorka Tru! Specjalnie dla naszych milusińskich przeczyta jedno z opowiadań o tytułowym bohaterze swojej książki.
Czy wiecie, że dalszy ciąg przygód pomysłowego szaraka z Koniczyn Dolnych ukaże się już niebawem pt. Tru. Love story? Podobne jak poprzednio zdobić je będą ilustracje Emilii Dziubak.

(kliknij na link poniżej)
Barbara Kosmowska czyta fragment swojej książki

14.05.2020 r.
Akademia kulinarna Ani i Piotra

Popołudniowy odpoczynek i rozchodzący się po całym domu zapach najrozmaitszych smakołyków, tych na słodko i tych na słono… mniam!

Nadal nie możemy spotkać się na zajęciach w bibliotece, czy na wspólnych warsztatach kulinarnych w szkole, ale mamy dla was propozycję: spróbujcie sami w domu wyczarować coś pysznego. Możecie wykorzystać przepisy z książki, która powstała w czasie zajęć kulinarnych prowadzonych przez panią Anię i pana Piotra w szkole podstawowej w Krupskim Młynie.
Smacznego!

Akademia kulinarna Ani i Piotra

Garnek archeologa
Drodzy czytelnicy witajcie wśród archeologów i marzycieli

„Garnek archeologa opowiada o kulisach pracy polskich archeologów w Syrii, Egipcie i Iraku, Xenia Kolińska jest wrażliwą obserwatorką, ma poczucie humoru i zmysł komizmu. Liczne anegdoty i zabawne historyjki powiedzą wam więcej o kulturze i obyczajach mieszkańców Bliskiego Wschodu niż niejedna „poważna” praca naukowa. Przepisy z tytułowego garnka znajdziecie na końcu książki. Są proste, wszystkie do zrealizowania w Polsce; nie wymagają użycia żadnych egzotycznych składników. Kuchnia Lewantu w pigułce”.

aut. Anna Wrońska
red. naczelna miesięcznika Kuchnia

Serdeczne podziękowania pani Xeni za możliwość smakowania, wirtualnego podróżowania i odkrywania nieznanego.

Garnek Archeologa – prezentacja

Garnek Archeologa – książka – pierwsze rozdziały w pdf do pobrania