15 kwietnia. Światowy Dzień Sztuki

#zostańwdomu

Światowy Dzień Sztuki został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólnego Światowego Stowarzyszenia Artystów w Guadalajarze w Meksyku w 2011. Data obchodów związana jest z dniem urodzin wielkiego twórcy Leonardo da Vinci (15.04.1452). Ideą jest otwarcie na sztukę i dialog społeczny.

Jak wiemy sztuka, to część dorobku kulturowego cywilizacji. Jest sposobem na to, by wzruszyć, zachwycić, zrelaksować. Niestety w obecnej sytuacji nie możemy wybrać się do teatru, kina, opery, muzeum. Ale przecież artyści nadal tworzą, dzieła nie tylko wielkich mistrzów dostępne są w Internecie, gdzie otwierają się coraz to nowe wirtualne galerie.
Taką galerię otwieramy także na stronie naszej biblioteki, a w niej prace Oli Kroczak.