Szklana Menażeria – wystawa

czerwiec-sierpień 2019 r.
Zapraszamy do biblioteki w Krupskim Młynie na „kruchą” wystawę z cyklu „Moje hobby”, która trafiła do nas z Myślenic. Poniżej kilka słów od ofiarodawcy: „Kolekcja szklanych zwierzątek była pasją mojej córki Ewki w podstawówce. Ewka odziedziczyła po dziadku Januszu hobby zbieractwa, a dziadek wdzięcznie i pięknie to pielęgnował, kupując wnuczce na targu staroci w Krakowie pod tzw. halą różne zwierzaki, głównie od artystów z Rosji. Zainteresowanie trwało około 2 lat, a potem kolekcja trafiła z powodu kruchości do pudła.

Chciałabym, żeby kolekcja sprawiała radość innym, a nie siedziała w szafie.”
Kinga

Dziękujemy pani Kindze za udostępnienie swoich zbiorów i zapewniamy, że wywołają uśmiech na niejednej twarzy!