Światowy Dzień Pluszowego Misia – Listopad 2011

Jak co roku w listopadzie obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Gminna Biblioteka Publiczna oraz Zespół Szkół w Krupskim Młynie zorganizowały szereg imprez. Przypomnieliśmy wszystkim, skąd wzięło się tak miłe święto. Szkoła została udekorowana portretami znanych i nieznanych misiów oraz sentencjami na temat dobroci. Wszyscy uczniowie i pracownicy mogli poczęstować się misiowym ciasteczkiem. Wraz z uczniami klas I-III SP na długiej przerwie został odtańczony niedźwiedzi taniec przyjaźni. Wielu uczniom w tym dniu towarzyszyły ich ulubione maskotki. Bibliotekarze odwiedzili przedszkola w Krupskim Młynie i Ziętku, gdzie wzięli udział w zabawach ruchowych, zajęcia plastycznych. Przedszkolacy zobaczyli krótkie przedstawienie kukiełkowe o małym, skrzywdzonym misiu. Oczywiście nie zabrakło również słodkich misiowych niespodzianek.

To święto pozwoliło nam przypomnieć sobie, jak ważna w codziennym życiu jest dobroć, serdeczność, troskliwość i obecność pluszowego przyjaciela.