Światowy Dzień Pluszowego Misia 2007

23 listopada 2007 r.

Dnia 23 listopada 2007 r. obchodzony był Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tak jak w latach ubiegłych Gminna Biblioteka Publiczna oraz Zespół Szkół zorganizowały szereg imprez. Do południa bibliotekarze odwiedzili przedszkola w Krupskim Młynie i Ziętku, gdzie prowadzili zajęcia (czytanie bajek, zabawy ruchowe, zajęcia plastyczne). W godzinach popołudniowych dzieci z klas1-3 były zaproszone do szkoły. Biletem wstępu na imprezę była czekolada. Na całość składały się: tańce, gry i zabawy ruchowe z harcerzami; prezentacja filmu „Prosiaczek i przyjaciele”; konkurs wiedzy o misiach ( praca w grupach); wystawa różnych „misiowych” przedmiotów (np. książeczki, kubki, pluszaki, poduszki itp.) Każde dziecko po skończonej zabawie otrzymało małą niespodziankę w postaci breloka w kształcie misia. Całość cieszyła się dużym zainteresowaniem. Zebrane czekolady przekazano do Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjnego dla dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej p.w. Św. Rafała Archanioła w Rusinowicach.